top of page

GREEN QUARTERLY - 6. SAYI (Q2-2022) - EDİTORYAL YAZIM

Updated: Jul 20, 2022


28.04.2022

Değerli Okurlarımız,

2022 yılının ilk çeyreğini oldukça hızlı bir şekilde arkamızda bıraktığımız bu günlerde, zamanın bu hızlı akışı bize birçok şeyi sorgulatıyor adeta. Bir önceki sayıda, yeni bir yıla girmenin getirdiği heyecanı paylaşırkenki zaman daha dün gibi. Her birimiz için biliyorum ki yeni yıla başlarken bir çok yeni karar aldık, yeni hedefler ve bu hedeflere yönelik terminler belirledik. En önemli konulardan biri de, zaman böylesine hızlı geçerken, acaba o yıla başlarken aldığımız yeni kararlarımıza uyabiliyor muyuz? İş, aile, kişisel yaşam, sosyal yaşam, finans, sağlık gibi konulardaki hedeflerimize koyduğumuz terminlere uyabiliyor muyuz? Eğer cevabınız “hayır” ise, size bir iyi haberim var. Kendinizi demotive etmenize ve “bu hedefi de tutturamıyorum, ipin ucunu bırakayım o halde” düşüncesine girmenize hiç gerek yok. Hiçbir şey için hiçbir zaman geç değil, yeter ki farkına varıp, adım atabilelim. İşte tam da bu yazıyı okurken, bu anda, arzu ederseniz bir kalem kağıt alıp, veya bilgisayarınızı açıp, 2022’ye girerken aldığınız kararları ve koyduğunuz hedefleri tek tek alt alta yazarak, hangisini başardınız, hangisinde geriden geliyorsunuz ve aksiyonlarınızı hızlandırmanız gerekiyor bunları alt alta yazın. Yeni terminler koymak için yepyeni bir başlangıç fırsatını kendinize tanıyın.

Hepimizin yaşadığı gibi aslında, GREEN Chemicals adına da 2022 yılı çok hızlı başladı. Bazı hedeflerin gerçekleştiği, bazı hedeflerde ise yeniden yapılandırmaya gittiğimiz bir başlangıç oldu. Bu doğrultuda çeyreğin şüphesiz en güzel haberlerinden bir tanesi, uzun zamandır pandemi sebebiyle toplu bir şekilde bir araya gelemediğimiz iş ortaklarımız ile gerçekleştirdiğimiz organizasyon oldu. Bu organizasyonda tüm iş kollarımızın üzerinden teker teker geçtik. Çok kıymetli konuk konuşmacılarımız da organizasyonumuzda yer aldı. İnternet Ekipler Amiri / Gazeteci Sn. Serdar KUZULOĞLU’nun sunumlarıyla dünyanın, teknolojinin, trendlerin nereye gittiğine dair vizyonumuzu genişlettik. Stratejik Yönetim, Marka ve İletişim Yönetimi, Dijital Dönüşüm Danışmanı Sn. Erkin ŞAHİNÖZ’ün sunumlarıyla finansal parametrelerin takibi konusuna değindik. Kıymetli konuklarımıza bu vesile ile bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Çeyreğin diğer bir güzel haberi ise, GREEN Academy dahilinde “Satış Okulu” çalışmamız. Müşterilerimize en iyi hizmeti sağlayabilmek adına GREEN Chemicals olarak empati, ihtiyacı doğru tespit etme, karşındakini anlama gibi konular yüksek önem taşıyor. Bu doğrultuda başlatmış olduğumuz çalışmalarımız yıl boyunca devam ediyor olacak.

İlk çeyrekle ilgili bahsetmek istediğim bir konu da, Mart ayının ciro kapanış rakamı, GREEN Chemicals tarihinde bir ilk olarak en yüksek ciro rakamı dahilinde tarihe geçti. Bununla birlikte ORGANIC-Treat® departmanımız İspanya’ya ilk ihracatını gerçekleştirdi. Bu haberler doğrultusunda tüm ekibimize buradan tekrar teşekkürlerimi sunmak istiyorum ve inanıyorum ki bundan sonraki süreçte de bu başarılarımız katlanarak devam edecek.

Tüm bu paylaşımlarımdan sonra sizlere bu sayıda yer alan değerli yazılarımızdan da bahsetmek istiyorum. Dergimizde, İş Ortakları toplantımızda inovasyon, dijitalleşme, ürün çeşitliliği ve büyüme, ihracat ve satış cirosu dallarında ödül alan iş ortaklarımızla gerçekleştirilen röportajları bulabileceksiniz. Pazardaki fırsatlar ile ilgili tarafımdan gerçekleştirilen bir söyleşide vizyonumuz ve gitmek istediğimiz direksiyona dair paylaşımlarımın da yer aldığı bu sayıda zengin içeriğimiz kalite, kazan şartlandırma üzerine teknik makale, kültür ve hobi yazılarımızla son buluyor.

Sözlerime burada son verirken, tüm hedeflerimizin gerçekleştiği bir çeyrek olmasını temenni ederim. Bu vesile ile tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlar, sağlık, barış ve huzur dolu nice bayramlar dilerim.


Saygılarımla,

GREEN Chemicals A.Ş.

İrem ATAY ŞİMŞEK

VP/CCO
67 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page