top of page

GREEN QUARTERLY - 8. SAYI (Q4-2022) - EDİTORYAL YAZIM

20.09.2022

Değerli Okurlarımız,

Başlangıcı daha dün gibi olan 2022 yılının son çeyreğine girdiğimiz bu sayıda zaman, 2022’ye şöyle bir bakış atıp, hedeflerimizin hangilerini başardık, hangileri için vites artırmamız gerekiyor, bunu değerlendirme zamanı. Firmamızın 2022 senesindeki en önemli hedeflerinden biri, mutlaka ki ülkemizin de yüksek faydasına olmasını hedeflediğimiz bir doğrultuda ihracatı arttırma girişimleri idi.

Bu bağlamda Avrupa, Asya Pasifik ve CIS bölgeleri ile entegrasyonumuzu tamamen artırdık. Mısır’da yeni bir partnerliğe imza attık. Endonezya’da gerçekleştirilen “8. Endonezya Uluslararası Jeotermal Kongre ve Sergisi (IIGC) ile sponsorluğumuz ve katılımımızla yeni pazarlara ulaşmanın hazzını yaşadık. Ekim ayında ise Berlin’de gerçekleşecek olan “European Geothermal Congress (EGEC 2022)”’de A7 no’lu standımızda heyecanla yerimizi alacağız. 2022’deki ilk yazımda tüm ekip olarak var gücümüzle ihracat için kollarımızı sıvadığımızdan ve mücadeleye hazır olduğumuzdan bahsetmiştim. Bunun da en önemli nedenlerinden birinin ülkemizi hak ettiği değere ancak ve ancak ürettiğimiz ürün ve hizmetleri tüm dünya pazarına açtığımız zaman getirebileceğimiz olduğuna değinmiştim. Bu doğrultuda dünyanın dört bir yanında iş geliştirme için aktif bulunan ekiplerimize teşekkürlerimi sunmak isterim.

Tüm bu yurtdışı faaliyetlerimizi gerçekleştirirken ülkemizdeki sektörel organizasyonların da en yakın takipçisi konumunda olarak, bu yıl beşincisi gerçekleştirilen “International Geothermal Energy Congress (IGC)”’de de sponsor olarak yerimizi aldık. Şunun çok net bir şekilde bilincindeyiz ki başarımızın sırrı, yurtiçindeki kanallarımızı güçlendirerek, buradan aldığımız enerji ve motivasyon ile yurtdışı pazarlarında var olmaktır.

2022 yılının en önemli konularından biri de şüphesiz ki yapmakta olduğumuz AR-GE yatırımlarıdır. Bu bağlamda laboratuvarımıza kazandırdığımız “Dynamic Scale Loop” cihazımız ile özellikle jeotermal sektöründeki teknik sorunlara farklı bir bakış açısı da katarak, yeni ürün dizaynlarımızı gerçekleştirerek sektöre katkıda bulunmak hedefindeyiz.

Yazımın sonuna doğru gelirken değinmek istediğim bir diğer konu da özellikle de tüm dünyada aktif olmayı hedeflemiş bir firma olarak dijitalleşme konusundaki çalışmalarımıza da hız katmış olmak. Fiziki gücümüzü dijitalleşme süreci ile de kombinleyerek gücümüze güç katmak en büyük hedeflerimizden.

Sizlerle keyifle buluştuğum bu yazımın sonuna gelirken, bu sayıda yer alan değerli konularımızdan da bahsetmek istiyorum. Dergimizde, misafir yazarlarımızdan ve aynı zamanda GREEN Academy Satış Okulu hocalarından çok değerli Sn. Hasan BATUK’un “Obradoviç ve Liderlik” konulu yazısını bulabileceksiniz. Takiben Soğutma ve Isıtma Sistemlerinde LI – CDI - CoC Bağıntısı üzerine teknik makalemiz, jeotermal sektörü özel dosya yazımız, küresel ekonomi ve beklentilere dair yazımız ve okçuluk üzerine hobi yazımız bu sayımızda yer alan konularımızdan bazılarını oluşturmaktadır.

Değerli Okurlarımız, yılın son çeyreğine girdiğimiz şu günlerde 2022’de hedeflediğimiz tüm odaklarımızın gerçekleşmesi ve yılı hep birlikte motive bir şekilde kapatmak dileğiyle. Keyifli okumalar.


Saygılarımla,
GREEN Chemicals A.Ş.

İrem ATAY ŞİMŞEK

VP/CCO

58 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page